top of page

Neden Trendyol’da Satış Yapmalısınız?

Trendyol’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler ilk olarak bu pazaryeri platformunun avantajları ve dezavantajlarını karşılaştırarak hareket ediyor. Bu aşamada Trendyol’da satış yapmanın avantajları dezavantajlara göre daha baskın olduğu için birçok kişi ve işletme Trendyol’da satış yapmayı tercih ediyor.

 • Trendyol Türkiye’nin en çok kullanılan pazaryeri platformudur.

 • Trendyol’dan satış yapmak markaların hazır bir tüketici kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır.

 • Trendyol’da satış yapan markalar rakipleri ile daha kolay rekabet edebilmektedir.

 • Trendyol sayesinde işletmeler marka bilinirliği yaratmaktadır.

 • Trendyol’da yer alan kampanyalar sayesinde işletmeler satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır.

 • Trendyol sayesinde markalar ürün ve hizmetlerine reklam vererek ön plana çıkarabilmektedir.

 • Tüketiciler Trendyol pazaryeri platformuna oldukça çok güvenmektedir.

 • Bu pazaryeri platformunda hem satıcılar hem de alıcılar korunmaktadır.

 • Kupon yönetimi sayesinde markalar sadık müşteriler kazanabilmektedir.

Trendyol’da neden satış yapmalıyım sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmeler Trendyol’da satış yapmanın avantajları ile beraber dezavantajları da göz önünde bulundurarak hareket etmelidir. Çünkü Trendyol her ne kadar avantajlı bir pazaryeri olsa da dezavantajlı olduğu durumlar da bulunmaktadır.

 • Trendyol’da satış yapan işletmeler büyük bir rekabetin içindedir.

 • Trendyol’da satış yapan markalar komisyon oranları çerçevesinde ödemeler yapmaktadır.

 • Trendyol’da birçok e-ticaret firması satış yaptığı için markanızın ön plana çıkması oldukça zordur.

Trendyol’da satış yapmanın sağladığı dezavantajlar bunlardır. Sizler de avantajlar ve dezavantajları göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve bu platformda satış yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.
Türkiye’nin en popüler pazaryeri platformlarından birisi olan Trendyol’da mağaza açmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Trendyol’da mağaza açmak için ilk olarak bir şirket kuruluşu gerçekleştirin. Şahıs, limited veya anonim şirketlerden birisini seçerek hareket edebilirsiniz.

 • Şirket kuruluşunuzu tamamladıktan sonra işletmenize ait bir kaşe yaptırın. Kaşe evrak onaylama sürecinde ihtiyacınıza yarayacaktır.

 • Ardından Partnert.trendyol.com’a giriş yapın.

 • Yukarıda yer alan satıcı olun butonuna tıklayın.

 • Trendyol’da satış yapmak için satış yapmak Trendyol Pazaryeri bölümü seçin.

 • Ardından açılan formda yer alan bilgileri doldurun.

 • Ad-sosyad, e-posta adresi, şirket türü, cep telefonu, ürün kategorisi, TC ya da Vergi Numarası, İl ve İlçe seçimi yaptıktan sonra devam ete tıklayın.

 • Başvurunuzun ardından Trendyol şirketiniz ile ilgili bilgilerin, ödeme bilgilerinin yer aldığı bir sayfaya yönlendirecektir. Buradaki bilgileri de doldurun.

İlgili adımları tamamladıktan sonra Trendyol’un mağaza açmak için istediği belgeleri sisteme yükleyebilir ve onaya gönderebilirsiniz. İlgili incelemenin ardından Trendyol sizlere mağaza açıldığına dair bir bildirim gönderecektir. Bu bildirimin ardından mağazanıza ürün yükleyebilir ve Trendyol’dan satış yapmaya başlayabilirsiniz.


İlgili İçerik: Trendyol Mağaza Açma
Trendyol’da satıcı olmak isteyen kişiler herhangi bir ücret ödemeden Trendyol Mağazalarını açabilmektedir. Trendyol’da ücretsiz mağaza açmak için kişilerin mağaza açma başvurusu yapması ve ardından istenen belgeleri Trendyol’a iletmesi gerekir.

Trendyol mağaza açma başvurusu onaylandıktan sonra ürünlerinizi Trendyol’a yükleyerek satış yapabilirsiniz.1- Ürün Başlıklarını SEO Uyumlu Bir Şekilde Düzenleyin

Eğer siz de Trendyol'da nasıl satış yapabilirim diye düşünüyorsanız, aylık 30 milyondan fazla tekil ziyaretçisinin çok büyük bir kısmını Google'dan alan Trendyol'da ürünlerinizin diğer rakiplerinizin ürünlerinin üzerinde yer alabilmesi için SEO uyumlu başlıklar ayarlamalısınız. Mesela Samsung a30 almak isteyen birisi ''a30' ''Samsung A30'' ''Samsung a30 Cep Telefonu'' gibi arama başlıkları ile Google'da bir arama gerçekleştirir. Ürününüz ile alakalı olarak en çok aranan kelimelerle alakalı başlıklar oluşturur iseniz daha çok trafiği ürünlerinize çekmeyi başarırsınız.

2- Ürün Açıklaması Özgün ve SEO Uyumlu Olmalıdır

Yüksek cirolar ile Trendyol'dan satış yapma ile ilgili olarak verebileceğimiz ikinci önemli tavsiye de ürün açıklamasının özgün ve SEO uyumlu bir şekilde yazılmasıdır. Bu önemli platformda başarıyı yakalayamamış satıcıların yapmış olduğu en önemli hataların başında kopyala yapıştır mantığı ile diğer satıcılardan farklı olmayan ürün açıklamaları girmeleridir. Google'da üst sıralarda ürününüzün çıkmasını istiyorsanız mutlaka uzun, daha önce başka bir yerde yazılmamış ve SEO uyumlu açıklamalar girmelisiniz.


3-Yeterli ve Özgün Görseller Kullanın

Trendyol'dan ürün satmak isteyenlerin üçüncü dikkat etmesi gerekenler arasında yeterli ve özgün görseller kullanmaları gelmektedir. Ürününüz ile alakalı olarak imkânınız varsa profesyonel fotoğrafları kendiniz çekmelisiniz. Ayrıca ürün oluşturma kısmında yer alan ürün fotoğrafları kısmına ürününüzün her açıdan gözükebilecek fotoğraflarını yayınlamalısınız.

4-Doğru Fiyatlama ile İlan Oluşturun

Günümüzde tüketiciler artık çok bilinçlendi. İstemiş oldukları ürünlerin piyasada ne kadar fiyata satın alınabileceğini çok iyi biliyorlar. Buna dikkat ederek satmak istediğiniz ürünün pazarda ne kadarlık bir fiyattan satıldığına dikkat ederek fiyat belirlemelisiniz. En makul fiyatlamayı belirlemek için ise mutlaka toptancınızdan ürünü uygun fiyatlardan tedarik etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.Mağaza nasıl açılır sorumuz için gerekli olan tüm yanıtları verdik. Haydi gelin hep birlikte Trendyol’da satışlarınızı arttırmak için tüyolara bakalım. Trendyol rekabet oranı çok büyük bir platform olduğu için firmalar buradaki her şeye oldukça önem vermelidir. Trendyol’da satışları arttırmak için yorum, ürünler ve Trendyol Entegrasyonu oldukça önemlidir.

Aylık 30 Milyondan fazla tekil ziyaretçi sayısına sahip olan Trendyol entegrasyonu ile Trendyol'dan satış yapma ile ilgili püf noktaları aktaracağız. Pazaryeri entegrasyonu ile bilinen Ticimax'in Trendyol'dan ürün satmak ile ilgili olarak vermiş olduğu bu tavsiyeleri uygularsanız bu önemli e-ticaret platformundaki diğer satıcılardan bir adım öne çıkarak satışlarınızı artırmayı başarabilirsiniz;


Trendyol’daki Satışlarınızı Arttırmak İçin Ürünlerinize Önem Verin

Trendyol’da satış yapacak olan tüm mağazalar rekabet ortamından olumsuz etkilenmemek için ilk olarak ürünlerini göz önünde bulundurmalıdır. Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Trendyol mağazanızdaki ürün görsellerinin ürünün her detayını göstermesine dikkat edin ve bununla beraber profesyonel görseller çekmeye özen gösterin.


Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenleri size yukarıda açıkladık. Sizin için avantajlı olduğunuzu düşünüyorsanız bu şekilde de mağazacılık faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Ancak e-ticaret faaliyetlerinizi mutlaka kendinize ait bir e-ticaret sitesi ile sürdürmeniz gerekir. E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalardan hizmet alarak kısa süre içinde kendinize ait bir site oluşturabilirsiniz. Markanızın bilinirliği arttıkça ise ekstra bir komisyon vermeden satışlarınıza devam edebilirsiniz.

11 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page